چالش امنیت

چالش امنیت

۱۳۹۸/۶/۲۸ 0 65
خلاصه مطلب

ما به ایجاد جهانی ایمان داریم که همه مردم از آسیب های جسمی و روانی، در دنیای واقعی و دنیای مجازی، در امان باشند و از سیستم¬های مالی و دیجیتال محافظت شود.

مقدمه ای بر چالش امنیت

امنیت موضوع گسترده و پیچیده ای است که تقریباً بر روی هر صنعت و هر فرد در جهان امروز تأثیر می گذارد. اگرچه دولت های ملی و محلی به طور سنتی مسئولیت تضمین امنیت شهروندان خود را بر عهده دارند، اما سازمان های خصوصی برای کمک به محافظت از مردم در برابر خطرات امنیتی بطور فزاینده گام برداشته اند. مردم آزادانه به دور دنیا مسافرت می کنند، و امنیت دیجیتال - از جمله حریم خصوصی ، بانک های آنلاین و زیرساخت های دیجیتال - به همان اندازه امنیت فردی دارای اهمیت است.

فناوری های نمایی نقش مهمی در کمک به محافظت از افراد در خطر مانند پناهندگان، کسانی که در مناطق جنگی زندگی می کنند، اقلیت ها یا کسانی که با قاچاق انسان یا بهره برداری جنسی مواجه هستند، دارند. چندین وب سایت و برنامه ی تلفن همراه برای خدمت به افراد آسیب پذیر، که به طور فزاینده احتمالاً از طریق تلفن های هوشمند به اینترنت دسترسی دارند، ارائه شده است. به عنوان مثال ، نرم افزار Crisis Info Hub اطلاعاتی در قوانین ، کمک های حقوقی و حمایت های دولتی ، به زبان های مختلف در اختیار پناهندگان قرار می دهد.

برنامه Jornalero به کارگران روز مزد اجازه می دهد تا به کارفرمایان خود امتیاز دهند ، ساعت و دستمزد خود را ثبت کنند ، کارفرمایانی را که از دادن دستمزد خودداری می کنند را شناسایی کرده و هشدارهای فوری را برای سایر کارگران ارسال کنند. موسسه Igarape به سرپرستی رابرت مگا ، چندین برنامه برای نظارت بر قتل ها و جنایات در شهرها و ردیابی تجارت اسلحه و مسائل مربوط به امنیت انسانی ایجاد کرده است.

در سطح جهان، ابتکارات مبتنی بر روش های نوین رمز نگاری مانند برنامه های ایجاد شده توسط سازمان جهانی غذا و دارو، بانک جهانی، بانک فنلاند و ID2020، در حال ایجاد هویت دیجیتال مبتنی بر روش-های نوین رمز نگاری برای پناهندگان هستند. بدون هویت، مردم قادر به دسترسی به حساب های بانکی ، خدمات درمانی و سایر خدمات دولتی نبوده و در معرض آسیب قرار می گیرند و حتی قادر به رأی دادن یا تساحب اموال خود نیستند. علاوه بر این، روش های نوین رمز نگاری می توانند فساد را کاهش داده و ایمنی را تضمین کنند.

برنامه های هوش مصنوعی و برنامه های تشخیص چهره مانند فناوری های توسعه یافته توسطThorn ، با اسکن کردن تصاویر تعداد زیادی از کودکان ربوده شده بصورت آنلاین، در پایان دادن به قاچاق جنسی نقش دارند. از سال 2018 تا کنون این برنامه ها از طریق الگوی تشخیص چهره به مأمورین اجرای قانون در شناسائی و آزادی بیش از 10،000 کودک کمک کرده اند.

سنسورهای جدید به حفظ امنیت گروه های آسیب پذیر مانند زنان کمک می کنند. به عنوان مثال، Leaf Wearables یک دستگاه پوشیدنی 40 دلاری است که به طور مستقل و در صورت حمله به پوشنده هشدار اضطراری را برای مراکز امنیتی مرتبط ارسال می کند. علاوه بر این، بانک های اطلاعات ژنتیکی مانندDNA علاوه بر کاربردهای پزشکی امروزه کاربردهای بسیاری در امور جنایی و امنیتی پیدا کرده-اند. در گذشته بسیاری از تجاوز کنندگان و قاتلین می توانستند از جنایات خود فرار کنند اما این پایگاه داده امروزه داده های کافی را در اختیار دانشمندان پلیس و شهروندان قرار می دهد تا تقریباً هر کسی را پیدا کنند.

علاوه بر این، سازمان عفو بین الملل و برنامه توسعه سازمان ملل از واقعیت مجازی برای جلوگیری از درگیری و ایجاد همدلی برای کسانی که در مناطق جنگی زندگی می کنند، استفاده کرده است. سازمان ملل در سال 2015 مستند"ابرهای فراتر از صدرا" را در مجمع جهانی اقتصاد منتشر کرد. این فیلم باعث حمایت سیاست گذاران و اهدا کنندگان از اردوگاه پناهندگان Zaatatari در اردن شد و منجر به جمع آوری بیش از 3.8 میلیارد دلار کمک گردید. سازمان عفو بین الملل همچنین اقدام به سرمایه گذاری در زمینه واقعیت مجازی برای اطلاع رسانی شرایط شهروندان شهر زگیل حلب کرد، که باعث افزایش بودجه و آگاهی مردم سراسر جهان شد. آن ها به اشخاصی كه در حلب مورد حمله قرار گرفتند، کمک کردند تا با ایجاد فیلم های واقعیت مجازی به جای متوسل شدن به خشونت های تلافی جویانه، درمورد وضعیت خود با جهان در صحبت کنند.

به لطف کاهش هزینه های فناوری های نمایی، گروه های شهروندی می توانند با سهولت بیشتری در حل چالش های امنیتی که دولت ها مسئولیت حل آن ها را دارند، همکاری کنند. به عنوان مثال، موسسه غیر انتفاعی NSquareisl شهروندان و شرکت های نوپا را ترغیب به توسعه فناوری هایی می کند که جهان را از تهدیدات هسته ای در امان نگه می دارند. این سازمان تلاش هایی را انجام داده است که به شهروندان امکان می دهد از تلفن های همراه خود برای شناسایی تشعشعات استفاده کنند و از واقعیت مجازی برای آموزش کارگران در تاسیسات هسته ای و برنامه های کاربردی مبتنی بر روش های نوین پردازش برای ردیابی بهتر سلاح ها و مواد هسته ای استفاده می کند.

در حالی که فناوری های نمایی به بهبود امنیت بشر کمک می کنند ، می توانند آن را نیز به خطر بیاندازند. داده های بزرگ ، نرم افزارها و سیستم های تشخیص چهره می توانند به نجات کودکان دزدیده شده و قاچاق شده کمک کنند ، اما می توانند توسط دولت ها، سازمان های جنایتکار یا شرکت ها برای ردیابی افراد، تعرض به حریم خصوصی و احتمالاً نقض حقوق بشر نیز مورد استفاده قرار گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت انسانی، امنیت دیجیتال و امنیت زیرساخت ها ، مطالعه ی کتاب جرائم آینده نوشته ی مارک گودمن را توصیه می کنیم.

شما چگونه می توانید کمک کنید؟

چگونه می توانید به حل چالش بزرگ امنیت کمک کنید؟ در زمینه ی روش های نوین امنیت فردی و اجتماعی مطالعه و تحقیق می کنید؟ آیا در زمینه ی انتقال دانش و تجربیات خود به دیگران فعالیت می کنید؟ آیا یک شرکت یا سازمان نوآور و نوپا را راه اندازی می کنید؟ سیاست های جدید را تصویب می کنید؟

قدم های هر چند کوچک پیوسته می توانند در حل چالش امنیت تاثیر به سزایی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت سایبری از وب سایتی مانند Stay Safe Online بازدید کنید. حوادث آزار و اذیت خیابانی را گزارش دهید، حتی اگر احساس راحتی نمی کنید که شخصاً در یک حادثه مداخله کنید. مدارس محلی را ارزیابی کنید تا ببینید چگونه می توانید از مهارت های خود برای کمک به آن ها استفاده کنید. یک کیت ایمنی آنلاین برای کودکان مدرسه ایجاد کنید یا برنامه ای را برای کمک به قربانیان قاچاق انسان و خشونت جنسی یا شناسایی سرقت ایجاد کنید.