چالش غذا

چالش غذا

۱۳۹۸/۶/۲۸ 0 73
خلاصه مطلب

ما معتقدیم باید جهانی ایجاد کرد که در آن همه مردم از غذای کافی، ایمن و مغذی برای حفظ زندگی سالم و فعال برخوردار باشند.

مقدمه ای بر چالش غذا

غذا نقش اساسی در زندگی تمام انسان ها دارد. براساس آمار سازمان جهانی غذا، حدود 815 میلیون نفر فقیر هستند. یک سوم از جمعیت جهانی دچار سوء تغذیه یا کمبود تغذیه هستند و یا از چاقی، دیابت و سایر بیماری های مرتبط با غذا رنج می برند.

غذا نه تنها برای حفظ سلامت فردی ما ضروری است، بلکه با چندین چالش بزرگ جهانی از جمله بهداشت، رفاه، محیط زیست، آب، انرژی، عدالت و ... نیز در ارتباط است. براساس گزار ش های سازمان ملل متحد، 26 درصد از نیروی کار جهانی در زمینه ی کشاورزی مشغول هستند و براساس اعلام انستیتوی جهانی مک کینزی در سال 2015، تجارت مواد غذایی و زراعی یک صنعت 5 تریلیون دلاری رو به رشد است. اخیراً، موسسه تحقیقاتی Plunket ادعا كرده است كه سرمایه در گردش این صنعت در سال 2018 به حدود 8 تریلیون دلار رسیده است.

در سال های اخیر، نسل جدیدی از فناوری های نمایی پدید آمده اند که صنایع غذایی را متحول کرده اند. تجهیزات مکانیزه و روباتیک مستقل از جمله تراکتور و تجهیزات کاشت و برداشت در زمین های زراعی کار می کنند و به کشاورزان امکان می دهند تا در محیط های شهری با آب و هوای نامساعد کشت و کار کنند. به عنوان مثال، کمپانی Iron Ox در کالیفرنیا، اولین مزرعه کاملاً مکانیزه خود را راه اندازی کرده است. در این مزرعه، روبات های مستقل متحرک می توانند در یک فضای سرپوشیده یک هکتاری به اندازه ی یک زمین 30 هکتاری سبزیجات برگدار ارگانیک را پرورش دهند که به طور چشمگیری مصرف آب و کود و ضایعات کشاورزی را کاهش داده اند. شرکت های دیگری مانند سان فرانسیسکو، مزارع عمودی سرپوشیده ی انبوه را با استفاده از فناوری های روز دنیا ایجاد کرده اند که از فضا و منابع کمتری استفاده می کنند.

با ورود فناوری های جدید به عرصه ی دام داری و دام پروری تغییرات بسیاری در این صنعت ایجاد شده است. دستگاه های مکانیزه می توانند بطور 24 ساعته کار کنند و میزان مصرف آب، علوفه و انرژی را کنترل نمایند. این فناوری ها امکان پرورش مواد غذایی را در هر مکان و زمان و به شکلی غیر متمرکز فراهم می کنند. فناوری های جدید می تواند برخی از بزرگترین چالش های انسان را در زمینه سوء تغذیه ی ناشی از عدم دسترسی به مواد غذایی به دلیل بی ثباتی سیاسی، درگیری، بی ثباتی اقتصادی یا خشکسالی برطرف کنند.

امروزه بیوتکنولوژی که به لحاظ تاریخی بعنوان علم اصلاح محصولات ژنتیکی شناخته شده است، صنعت جدید کشاورزی سلولی را بوجود آورده است که با استفاده از آن می توان گوشت گاو، گوشت مرغ، گوشت گوسفند، غذاهای دریایی، لبنیات و بسیاری از مواد غذایی را در بیوراکتورها تولید کرد. همانند مزارع عمودی غیرمتمرکز، کشاورزی سلولی امکان رشد محصولات حیوانی را در هر زمان و هر مکان فراهم می کند.

با توجه به اینکه کشاورزی و دامداری و نیز ماهیگیری بیش از حد سهم عمده ای در جنگل زدایی و آلودگی محیط زیست دارد، استفاده از گوشت سلولی بیشترین سود را برای حفظ محیط زیست خواهد داشت. گوشت های سلولی از دیدگاه اخلاق کمتر بحث برانگیز هستند زیرا نگرانی های مربوط به آلودگی های حیوانی را برطرف می کنند. در طی چند سال گذشته، صنعت سلولی و صنعت کشت گوشت به سرعت رشد کرده اند. گوشت های تغییر یافته ژنتیکی و محصولات مبتنی بر گیاهان تغییر یافته ی ژنتیکی اکنون وارد فروشگاه های مواد غذایی و فست فودهای زنجیره ای شده اند بگونه ای که کارآفرینان بزرگی مانند Tysons و Cargill در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند.

فناوری های نمایی باعث افزایش در پردازش و توزیع مواد غذایی می شوند. استفاده از سنسورهای جدید و هوش مصنوعی برای مرتب کردن و بررسی فساد، آلودگی و اصالت مواد غذایی باعث کاهش ضایعات و بیماری های ناشی از مواد غذایی می شوند. ربات های تحویل غذای برنامه جهانی غذا با استفاده از اسکن عنبیه و ارائه کارآمدتر کوپن های غذایی به پناهندگان، هزینه ها را کاهش داده و شفافیت را افزایش می دهند.

استفاده از این فناوری ها با توجه به ماهیت رشد نمایی آن ها، به سرعت در اشتغال تأثیر خواهد گذاشت. در طول این دهه، ممکن است ما شاهد پایان کشاورزی به عنوان یک حرفه باشیم. با توجه به اینکه از نظر تاریخی غذا با خانواده، فرهنگ و مذهب در ارتباط بوده است و در واقع بازتابی از خوی انسانی ماست، هرچه فناوری را به آن اضافه کنیم، خود و فرهنگ مان را نیز تغییر خواهیم داد.

شما چگونه می توانید کمک کنید؟

چگونه می توانید به حل چالش بزرگ غذا کمک کنید؟ در زمینه ی تغذیه ی سالم مطالعه و تحقیق می کنید؟ آیا یک شرکت یا سازمان نوآور و نوپا را راه اندازی می کنید؟ سیاست های جدید را تصویب می کنید؟

در واقع کارهای زیادی برای کمک به رفع این چالش وجود دارد. برای پرورش گیاهان ارگانیک، یک باغ عمودی کوچک سرپوشیده را در خانه خود بسازید. به دوستان و خانواده خود بیاموزید که چگونه همبرگر های گیاهی را تهیه و طبخ کنند. از زباله های مواد غذایی برای تولید کود کمپوست کشاورزی استفاده کنید. در مورد فناوری های جدید کشاورزی و مواد غذایی و چگونگی تأثیر آن بر اقتصاد محلی تان بیاموزید و آموزش دهید.